TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Z Fundacją PZU po lekcjach - podsumowanie projektu


„Dzieci i młodzież z Suchego Lasu rozwijają swoje skrzydła” – to tytuł projektu dla klas 4 i 7, który realizowany był w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie. Dzięki grantowi pozyskanemu z Fundacji PZU „Z Fundacją PZU po lekcjach", od 1 września 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w cotygodniowych pozalekcyjnych zajęciach, poświęconych rozwojowi potencjału młodego człowieka.

Głównymi założeniami projektu były: praca na mocnych stronach, budowanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa, poznawanie swoich motywacji wewnętrznych, przekraczanie swoich ograniczeń, wydobywanie i realizowanie własnych inicjatyw oraz eksperymenty fizyczno - chemiczne.

Dzieci i młodzież rozwijały oraz kształtowały swoje kluczowe kompetencje miękkie na zajęciach pt. „ROZWIJAM SKRZYDŁA”, które zostały oparte na tutoringu rozwojowym i prowadzone były przez Poradnię Rozwoju BeOPEN. Z kolei na zajęciach „MAŁY EINSTEIN”, prowadzonych przez Fundację Einsteina, rozwijały swoje umiejętności naukowe. Eksperymentując w prawdziwym laboratorium poznawały działanie zjawisk przyrodniczych.  

Takich zajęć pozalekcyjnych jeszcze nie było. Dużo uśmiechu, radości, wspaniała atmosfera, a przy tym bardzo ważne tematy i odkrywanie istotnych rzeczy, które są częścią naszego życia. Dzięki udziałowi w projekcie poznaliśmy siebie, nauczyliśmy się jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, z emocjami, z porażkami, kształtowaliśmy nasze umiejętności komunikacyjne, społeczne, wydobyliśmy nasze talenty, pracowaliśmy nad poczuciem wartości i pewności siebie oraz nauczyliśmy się, jak stawiać sobie cele i je osiągać.

Ten rok szkolny dla uczniów sucholeskiej podstawówki był bardzo rozwojowy. Z kolei nauczyciele i rodzice otrzymali pakiet warsztatów, dotyczących nowatorskich metod wychowawczych.

Zapraszamy na stronę projektową na Facebooku: „Dzieci i młodzież rozwijają swoje skrzydła”, gdzie doskonale widać pracę, którą uczniowie w tym roku szkolnym wykonali dla własnego rozwoju. Dobrze, że dzięki Fundacji PZU mogliśmy zrealizować taki całoroczny projekt.

Więcej zdjęć na FB Gminy: https://www.facebook.com/GminaSuchyLas/?ref=bookmarks

Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

piątek, 19 kwietnia 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności