TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Maria Siewkowska z Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie w gronie laureatów pierwszej polskiej edycji programu Pramerica Moc Działania
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że uczennica Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie – Maria Siewkowska – znalazła się w gronie dwunastu laureatów wyróżnionych przez kapitułę programu Pramerica Moc Działania. Celem projektu jest docenienie i wyróżnienie młodych ludzi – takich jak Maria, aktywnie działających na rzecz swojej społeczności.


Maria jest dopiero uczennicą trzeciej klasy gimnazjum, ale posiada już duże doświadczenie w byciu wolontariuszką. Własne problemy zdrowotne i doświadczenia natchnęły ją do tego, aby urozmaicić pobyt w szpitalu dzieciom, które walczą z nowotworem w Instytucie Pediatrii na Oddziale Onkologii i Hematologii w Poznaniu. Maria samodzielnie organizuje dla nich spotkania z gwiazdami z pierwszych stron gazet – redaguje zaproszenia, przygotowuje listy do osób zapraszanych do szpitala oraz organizuje ich wizyty. Dotychczas dzięki Marii szpital odwiedzili m.in. wokalistka Sylwia Przybysz, piosenkarz Michał Szpak i  lekkoatletka Anita Włodarczyk. Maria jest także wielbicielką psów i angażuje się w pomoc w schronisku dla zwierząt. Regularnie odwiedza bezdomne psy, które karmi, wyprowadza na spacery i pielęgnuje. Siła Marii i jej zdolność przekłucia przykrych doświadczeń w dobro wywarły ogromne wrażenie na członkach jury, które postanowiło uhonorować ją tytułem laureata w programie Pramerica Moc Działania. 

Pramerica Moc Działania to polska odsłona programu Spirit of Community, który powstał ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jego ideą jest wyróżnienie młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, a dzięki odwadze i chęci działania, chcą zmieniać świat na lepszy.

Swoje zgłoszenia do programu nadesłało kilkudziesięciu uczniów ze szkół z całej Polski. - Odzew jaki otrzymaliśmy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. To budujące, że wśród nas jest tak wielu młodych ludzi pełnych wiary i determinacji w czynieniu otaczającego świata lepszym i pomagających tym, którzy najbardziej tego potrzebują, nawet kosztem swojego wolnego czasu. Wybór był bardzo trudny, bo każda ze zgłoszonych inicjatyw była ciekawa i przynosiła wiele dobrego innym ludziom. Ostatecznie wybraliśmy dwunastkę laureatów, którzy swoją siłą i działaniem wzbudzili szczególny podziw wśród członków Kapituły. To młodzi ludzie, którzy mają w sobie wyjątkową Moc Działania – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Pramerica .

Wszyscy laureaci zostaną nagrodzeni podczas finałowej gali programu, która odbędzie się 22 marca w Warszawie. W trakcie wieczoru zostanie też wyłoniona dwójka złotych medalistów projektu, których inicjatywy i postawa wzbudziły szczególny podziw oraz uznanie członków jury. Nagrodą dla nich będzie wyjazd do Waszyngtonu, udział w międzynarodowej gali Spirit of Community i możliwość wymiany doświadczeń z młodymi wolontariuszami z całego świata. Oprócz tego otrzymają oni wsparcie finansowe dla swoich inicjatyw lub wybranych przez siebie organizacji. Oprócz udziału w gali, wszyscy laureaci wezmą także udział w zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatach, przeprowadzonych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Program Pramerica Moc Działania jest organizowany przez Fundację Pramerica, Pramerica Życie TUiR SA we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Inicjatywę wspierają również Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Warszawskiego, Amerykańska Izba Handlowa AmCham oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Patronat medialny nad inicjatywą objęły redakcje „Cogito” i „Perspektywy”.

Więcej informacji o polskiej edycji Pramerica Moc Działania na stronie www.mocdzialania.pl.

Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności