TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Oświadczenie Wójta Gminy Suchy Las w sprawie publikacji medialnych dot. kontroli CBA

Szanowni Państwo! W 2018 roku CBA kontrolowało działania gminy związane z budową, dzierżawą, a następnie nabyciem budynku szkoły przy ul. Konwaliowej w Suchym Lesie. W trakcie kontroli udostępniono wszystkie dokumenty w tych sprawach oraz złożono wyjaśnienia. 24 stycznia br. w mediach ukazała się informacja o przekazaniu przez CBA sprawy do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu.
Zarówno komunikat, jak również pozostałe na jego bazie materiały prasowe są w mojej ocenie krzywdzące i jednostronne.
Pomija się w nich fakt istnienia dwóch dodatkowych umów, zabezpieczających przejęcie przez gminę na własność budynku szkoły w 2029 roku oraz odpłatne użytkowanie wieczyste działki gminnej przez partnera prywatnego. Informacja, która sugeruje, że tylko gmina jest płatnikiem w dzierżawie budynku, jest w mojej ocenie nie do przyjęcia!

Płatnikiem jest także druga strona zawartych umów – czyli firma MHA Invest. Przez 15 lat ponosi koszty opłat za użytkowanie wieczyste i podatek od nieruchomości. Przez całe 15 lat firma zobowiązana jest do wykonywania obowiązkowych przeglądów i konserwacji urządzeń. W pełni ponosi odpowiedzialność za stan techniczny i estetykę budynku. Zobowiązana jest również do ponoszenia kosztów ubezpieczenia.

Pragnę również oświadczyć, że wybór partnera prywatnego w realizacji tego projektu odbył się w oparciu o przeprowadzony przetarg publiczny. Natomiast wybór modelu finansowania był ściśle związany z ówczesna sytuacją ekonomiczną naszej gminy.
Dzięki tym decyzjom – w trudnym dla oświaty 2014 roku – zapewniliśmy najmłodszym uczniom  sucholeskiej szkoły podstawowej bardzo dobre warunki do edukacji, jednocześnie dbając o wysoki poziom architektoniczny powstałej zabudowy.
Wyrażam przekonanie, że dokładna analiza wszystkich aspektów zrealizowanego projektu oświatowego przy ul. Konwaliowej pozwoli organom zajmującym się tą sprawą na szybkie i pozytywne zakończenie sprawy. 

Wójt Gminy Suchy Las
Grzegorz Wojtera
 
Ostatnio zmienianypiątek, 01 luty 2019 14:49
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

niedziela, 15 września 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności