TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Inwestycja warta prawie 10 mln zł została uroczyście otwarta

Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera  wraz z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Wojciechem Jankowiakiem oraz Starostą Poznańskim Janem Grabkowskim dokonali dzisiaj uroczystego otwarcia węzła przesiadkowego w Złotnikach. Podczas tego wydarzenia Wicemarszałek Województwa gratulując Wójtowi Gminy realizacji inwestycji, przekazał bardzo dobrą wiadomość – wczoraj decyzją Zarządu Województwa została przyznana Gminie Suchy Las dotacja na modernizację budynku dworca kolejowego w Złotnikach.

Budowę węzła przesiadkowego w Złotnikach Gmina zrealizowała także przy pomocy środków unijnych. Na ulicach Łagiewnickiej i Pawłowickiej wybudowana została ścieżka pieszo-rowerowa oraz asfaltowa nawierzchnia jezdni. Dodatkowo na ul. Pawłowickiej powstały spowalniacze ruchu oraz wyniesione skrzyżowanie z ul. Kwiatową i ul. Dworcową.

Natomiast znacznie szerszy zakres robót został wykonany na ul. Dworcowej. Oprócz ścieżki pieszo-rowerowej, wybudowana została kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz droga z nawierzchnią asfaltową i spowalniaczami ruchu. W celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dodatkowo zostało wyniesione skrzyżowanie z ulicą Radosną. Ponadto powstały nowe zatoki autobusowe, miejsca postojowe dla samochodów (70 miejsc) i rowerów (30 miejsc) w ramach parkingów Park&Ride, Park&Bike i Kiss&Ride, a także wybudowane zostało oświetlenie uliczne i monitoring w postaci 10 kamer.

 Na realizację węzła przesiadkowego w Złotnikach wraz z infrastrukturą towarzyszącą Gmina pozyskała środki unijne. Dofinansowanie na kwotę 7.313.159,96 zł objęło także zakup dla ZKP Suchy Las 4 nowoczesnych autobusów, które do spółki trafiły we wrześniu ubiegłego roku. Do przejażdżki jednym z nowych Solarisów zostali zaproszeni uczestnicy uroczystości. Trasa przejazdu została wyznaczona po zmodernizowanych ulicach. O zakresie prac, które zostały na nich wykonane opowiadała Aurelia Szczęsna, kierownik Referatu Budowlano-Inwestycyjnego Urzędu Gminy Suchy Las.


Więcej zdjęć na FB Gminy - KLIKNIJ

Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

czwartek, 27 czerwca 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności