TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Trzy atrakcje z gminy Suchy Las z Certyfikatem Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego

W sobotę 15 czerwca w Murowanej Goślinie już po raz drugi rozdane zostały Certyfikaty Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego. Certyfikat na 2019 rok zdobyło 38 obiektów w trzech kategoriach, w tym 3 obiekty z gminy Suchy Las:
- Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” w Biedrusku w kategorii "Parki rozrywki/ośrodki edukacji"
- Park Wodny Octopus w Suchym Lesie w kategoirii "Rekreacja"
- Zespół Pałacowo-Parkowy Pałac Biedrusko w kategorii "Muzea"


- Taki certyfikat jest gwarancją jakości. Turyści decydujący się na odwiedziny obiektów, które uzyskały tytuł Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej, mogą być pewni wysokiej jakości świadczonych tam usług. Bo też celem projektu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i powiatu poznańskiego jest systematyczne podnoszenie poziomu oferty aglomeracji poznańskiej w tym zakresie – mówił podczas uroczystości wręczenia wyróżnień wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

Zdobycie certyfikatu nie jest jednak łatwym zadaniem. Każdy z obiektów musi bowiem spełniać odpowiednie standardy wyposażenia, dostępności czy też oferty i działań promocyjnych. – Lista kryteriów, na podstawie których podmioty były oceniane, w porównaniu do poprzedniej, pierwszej edycji, została poszerzona. Pojawiły się m.in. pytania dotyczące zaplecza gastronomicznego, responsywności strony internetowej, przekazywania danych dotyczących frekwencji turystycznej do Poznańskiego Barometru Turystycznego oraz współpracy z innymi atrakcjami turystycznymi z terenu aglomeracji poznańskiej – wyliczał Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

W tym roku nieco rozszerzono także listę obiektów uprawnionych do ubiegania się o certyfikat. – Do listy dopisano m.in. przystanie, ośrodki paintballa i pokrewnych form aktywności – mówił Piotr Basiński. – W sumie do drugiej edycji Certyfikowanej Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zgłosiło się 46 obiektów. To o pięć więcej niż w roku ubiegłym. Warto dodać, że wszyscy, którzy wówczas otrzymali tytuł, w tym roku ponownie przystąpili do projektu. Wśród zgłoszonych atrakcji było też dziewięciu debiutantów – dodaje przedstawiciel Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Certyfikat można było zdobyć w trzech kategoriach: muzea, parki rozrywki/ośrodki edukacji oraz rekreacja. W każdej z nich wybrano zwycięzcę. W ostatniej kategorii triumfowało Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA. – To duże wyróżnienie. Nagroda jest jednak przede wszystkim wskazówką dla klientów, że warto nas odwiedzać i warto korzystać z naszych usług – mówił tuż po wręczeniu nagród Wojciech Kiełbasiewicz, dyrektor obiektu. W kategorii muzea najlepsze okazało się Muzeum Pałacu w Rogalinie. – Z roku na rok staramy się poszerzać i ulepszać ofertę turystyczną. Co się zmieniło w ostatnich miesiącach? Wprowadziliśmy m.in. siedem nowych języków do naszego audioprzewodnika. Wśród nich jest nawet mandaryński, co oznacza, że jesteśmy przygotowani na przyjazd gości z Chin – zapewniała Ewa Leszczyńska, kierownik muzeum. O turystów dbają także w Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach, które wygrało w kategorii parki rozrywki/ośrodki edukacji. – To wyróżnienie pokazuje, że praca, którą wykonujemy została dostrzeżona i doceniona – mówiły Natalia Wesołowska oraz Sonia Valente.

Pełna lista obiektów, które otrzymały certyfikat, znajduje się w załączniku poniżej.


Ostatnio zmienianyśroda, 19 czerwiec 2019 10:02
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

niedziela, 15 grudnia 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności