TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Zaproszenie na imprezę plenerową "Pałac ze sztuką"

Fundacja ARS BONITAS zaprasza na rodzinną imprezę plenerową "Pałac ze Sztuką". Impreza współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Poznański, adresowana jest do mieszkańców Powiatu Poznańskiego.


Data imprezy: 30 czerwca 2019 r. (niedziela), godz. 11.30-18.00
Miejsce imprezy: Nieszawa 3 (gm. Murowana Goślina), park przypałacowy na terenie ruin zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Nieszawie.

Program:

11.30 - warsztaty taneczne z Blanką Rishe
12.30 - koncert muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej. Wykonawcy: primadonna operowa Agnieszka Sokolnicka - sopran, Wojciech Sokolnicki - tenor, Giselle Czureja - sopran
13.30 - warsztaty taneczne z Blanką Rishe
14.30 - widowisko plenerowe Asz Teatru - interaktywna, angażująca publiczność bajka dla dzieci "Żuk, Królewski Robaczek"
15.30 - warsztaty taneczne z Blanką Rishe
16.30 - widowisko plenerowe Asz Teatru - spektakl musicalowy "Nic o Tobie nie wiem" na motywach filmów komediowych lat 20 i 30.

INNE ATRAKCJE: pokazy interaktywne Muzeum Narodowego w Szreniawie, w tym: mielenie ziarna w żarnach, a także ognisko, darmowe kiełbaski dla pierwszych 200 osób, parowane pyry z gzikiem po poznańsku, itp.

----------------
OPIS PROGRAMU i WYKONAWCY

Warsztaty taneczne poprowadzi Blanka Rische -tancerka i choreografka, instruktorka tańca orientalnego belly dance, kulturoznawczyni. Od 10 lat prowadzi w Poznaniu własną szkołę tańca Blancari Bellydance. W Nieszawie poprowadzi dla wszystkich zainteresowanych naukę 3-6 tańców z różnych kręgów stylistycznych i kulturowych.

W koncercie muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej wystąpią: Agnieszka Sokolnicka - primadonna operowa, wokalistka zespołu Sopranissimo, Wojciech Sokolnicki - tenor, wokalista zespołu "Tre Voci". Giselle Czureja - młoda adeptka sztuki wokalnej.

Widowisko plenerowe "Żuk Królewski Robaczek" przygotowane przez poznański Asz Teatr jest interaktywną, angażującą publiczność bajką dla dzieci. Żuk, dzielny robaczek, mieszka w stajni razem z królewskim koniem. Żyje więc po królewsku i po królewsku też wojuje. Czego więcej może pragnąć? Własnego królestwa oczywiście. Wyrusza więc w podróż za siedem łączek i polanek, by odnaleźć swych poddanych. Czy mu się uda? Przyjdźcie, przygalopujcie, przypełznijcie, przylećcie zobaczyć.

Widowisko plenerowe - spektakl musicalowy w wykonaniu aktorów poznańskiego Asz Teatru pt.: "Nic o Tobie nie wiem". Ada, która nie martwi się tym, że wiele rzeczy nie wypada. Jej papa, nieco tylko onieśmielony Pan Prezes, który prowadzi poszukiwania delikatnej natury. Czekająca na kogoś gwiazda filmowa Hanka. Przewodnicząca Towarzystwa Higieny Moralnej i Osobistej, bardzo zwracająca uwagę na formy. Marta, zniechęcona do mężczyzn przez przygodę z Nikodemem. Wszyscy spotykają się w kawiarni Pana Dodka, (nie aż tak zimnego drania). Czy gdy „znów zakwitną białe bzy”, „miłość wszystko wybaczy”, ktoś usłyszy „chcesz to mnie bierz” , a ktoś subtelniej wyszepta „nikt, tylko ty” i wreszcie wyjaśni się „o czym marzy dziewczyna”?
Spektakl inspirowany tradycją międzywojennej komedii muzycznej z piosenkami najważniejszych twórców tamtych lat: Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Andrzeja Własta, Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa.
Zapraszamy do pełnego dowcipu i poezji świata, który bezpowrotnie odszedł pewnego wrześniowego poranka. /Katarzyna Wojtaszak /
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

sobota, 18 stycznia 2020 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności