TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Dni Gminy Suchy Las już za nami, ale emocje jeszcze nie opadły


Podczas tegorocznej wspaniałej gminnej imprezy, która zakończyła się po północy w niedzielę, na atrakcje mogły liczyć osoby w każdym wieku. Dla każdego było coś miłego. Było kolorowo, wesoło, po prostu fantastycznie. A to dzięki wszystkim tym, którzy zdecydowali się świętować razem z nami.

Zaczęliśmy akcją poboru krwi, którą po raz kolejny zorganizował Klub HDK PCK Błękitna Kropelka z Biedruska. 100. jubileuszowa akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem krwiodawców, którzy ustawiali się w kolejce, by oddać krew. Ważnym momentem była inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora – edycja Suchy Las, która odbyła się w siedzibie „Dębowego Liścia, a następnie na scenie. Natomiast informacje na jej temat można było uzyskać przy stoisku promocyjnym OPS.

Tegoroczne Dni Gminy były wyjątkowe, ponieważ świętowaliśmy 20-lecie nadania symboli Gminie Suchy Las - herbu, flagi i pieczęci. Z tej okazji nasze sołectwa i osiedla stworzyły różnymi, dowolnymi technikami piękny, dostojny sucholeski herb, który został zaprezentowany na scenie.

Podczas koncertu Jacka MEZO Mejera zabrzmiał nieformalny sucholeski hymn. „Suchy Las – jestem stąd” piosenkę tę MEZO zaśpiewał wspólnie z mieszkańcami. Do jej wykonania specjalnie przygotowały się sołectwa i osiedla, których reprezentantów pośród publiczności było nie tylko słychać, ale i widać!

W części oficjalnej na scenie zabrzmiał oficjalny hejnał Gminy Suchy Las. A Dni Gminy Suchy Las uroczyście otworzył wójt Grzegorz Wojtera. Sucholeską publiczność powitali również przedstawiciele partnerskich gmin z: Hniwania (Ukraina), Poronina i Tamasi (Węgry). Na scenie pojawili się także koszykarze z Basket Team Suchy Las – tegoroczni Mistrzowie Polski U14, którzy zebrali gromkie, zasłużone brawa. To nie był jedyny dowód uznania dla Basketu za ich sportowy sukces.

Festyn z okazji Dni Gminy Suchy Las jak co roku przed scenę przyciągnął tłumy. Oprócz MEZA, dla publiczności wystąpił Robert Wojciechowski Band, a na deser organizatorzy w tym roku zaserwowali zespół KULT z Kazikiem Staszewskim. Natomiast wisienką na torcie był widowiskowy pokaz laserowy. Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć na FB Gminy: https://www.facebook.com/GminaSuchyLas


Ostatnio zmienianyponiedziałek, 17 czerwiec 2019 20:52
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

sobota, 14 grudnia 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności