Kultura
TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Kultura (94)

Rusza VI edycja Powiatowego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Z myślą o potencjalne artystycznym, jaki mają w sobie osoby z niepełnosprawnościami, powstał projekt organizacji Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych - mieszkańców Powiatu Poznańskiego pt. "Zlot Talentów". W tym roku odbędzie się VI edycja Przeglądu, a jego finał planowany jest na 14 września 2018 r.
Czytaj dalej...

Relacja WTK z tanecznej wiosny w Suchym Lesie

  Udostępniamy materiał WTK z relacją z gali XXXIX Międzynarodowego Turnieju Tańca w Suchym Lesie dla wszystkich, którzy nie mieli okazji obejrzeć retransmisji. Dwudniowa impreza przyciągnęła do hali Gminnego Ośrodka Sportu ok. 2000  gości i zawodników. Należą się w tym momencie ogromne podziękowania dla sponsorów i patronów medialnych oraz dla wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok.
Czytaj dalej...

Sprawdź swoją znajomość ortografii!

We wtorek 24 kwietnia 2018 o godz. 12.00 w budynku Zespołu Szkół im. D. Chłapowskiego w Bolechowie odbędzie się  XVI Międzygminny Otwarty Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs jest otwarty i może wziąć w nim udział każdy, bez ograniczeń wiekowych. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera. Zachęcamy do udziału!
Czytaj dalej...

Kwiecień miesiącem Wojciecha BogusławskiegoStowarzyszenie Kulturalne im. Wojciecha Bogusławskiego – Dariusz Jagodziński, Adam Urbański i aktor Mieczysław Hryniewicz zapraszają w najbliższą niedzielę do Glinna (teren poligonu). O godz. 12.00 odbędzie się uroczyste spotkanie, poświęcone Wojciechowi Bogusławskiemu w 261. rocznicę Jego urodzin! Wojciech Bogusławski urodził się w Glinnie w 1757 roku, gdzie spędził swoje dzieciństwo. Dziś Ojca Teatru Polskiego w miejscu tym upamiętnia głaz z tablicą oraz symboliczny grób. Możliwy będzie wjazd samochodem na teren poligonu.
Natomiast w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19.00 w Teatrze Polskim odbędzie się Gala Bogusławskiego, której organizatorem jest Corona Florum! Wydarzenie to swoim patronatem objął Wójt Gminy Grzegorz Wojtera. A co znajdzie się w  jego programie? O tym informuje Maciej Stanisław Lubicz Rąbalski: muzyka klawesynowa, arie, występ europejskiej sławy kontratenora Pawła Wojtasiewicza, godzinna sztuka w wykonaniu tancerzy Corony, opowieści o życiu Bogusławskiego, moda XVIII wieku etc., tańce ludowe, narodowe i dworskie epoki baroku. Szczegółowe informacje: http://teatr-polski.pl/gala-boguslawskiego/

Czytaj dalej...

Konferencja Lokalnych Liderek Krainy Trzech Rzek

  

22 marca, w zespole szkół w Objezierzu, odbyło się tradycyjne spotkanie Lokalnych Liderek Krainy Trzech Rzek. Na to przedwielkanocne święto aktywności lokalnej kobiet czekamy zawsze z wielką niecierpliwością. Tym razem tematem przewodnim spotkania było dziedzictwo kulinarne naszego obszaru. Konferencję rozpoczęła Pani Prezes, Małgorzata Najdek witając przybyłych gości, w tym Panią Wójt Gminy Ryczywół – Renatę Gembiak – Binkiewicz, Burmistrza Gminy Murowana Goślina – Dariusza Urbańskiego, Zastępcę Burmistrza Gminy Oborniki – Piotra Woszczyka, oraz przedstawicielkę Gminy Suchy Las – Małgorzatę Dawidowską. Zaproszeni goście, którzy nie mogli, ze względu na inne obowiązki wziąć udziału w spotkaniu – posłowie na sejm Krzysztof Paszyk i Grzegorz Piechowiak oraz Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, przekazali pozdrowienia i życzenia wielkanocne zebranym gościom.
Czytaj dalej...

W 1948 roku Gminna Biblioteka została zarejestrowana w Inspektoracie Szkolnym w Poznaniu

Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las w niedzielę 11 marca świętowała 70-lecie. Z tej okazji w budynku, w którym ma swoją siedzibę, czyli w Centrum Kultury w Suchym Lesie odbyło się uroczyste, jubileuszowe spotkanie. Uczestniczyli w nim m.in.: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu Lena Bednarska, Rodzina patrona biblioteki – Jerzego Mańkowskiego.
Czytaj dalej...

WIELKI TEST O GMINIE SUCHY LAS!

Wielki Test o Gminie Suchy Las odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 r. o godz. 12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las przy ul. Szkolnej 16. Udział w Teście może wziąć każdy, pod  warunkiem ukończonego   12 roku  życia.  Tak  jak  pisaliśmy  w  poprzednim wydaniu Gazety Sucholeskiej  –  do  udziału  w  Teście  zgłaszamy się parami – po dwie osoby.

Termin    przyjmowania    zgłoszeń mija 15 maja br., ale zachęcamy już teraz  do  wypełnienia  Karty  uczestnictwa w Teście i przekazania jej do Referatu Promocji Gminy. Formularz Karty uczestnictwa oraz Regulamin Wielkiego Testu znajdują się na stronie suchylas.pl (dostępne w załącznikach).

Jeśli    interesujesz    się    dziejami swojej Małej Ojczyzny, jeśli nie są Ci obojętne  jej  obecne  losy  –  zgłoś  się już dziś do udziału w Teście. Będziesz miał jeszcze dużo czasu na zapoznanie się z zalecaną literaturą oraz uporządkowanie już posiadanej wiedzy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

sobota, 18 sierpnia 2018 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności