TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych3 marca na terenie Zespołu Pałacowo Parkowego w Biedrusku odbędzie się Bieg Tropem Wilczym, impreza sportowa dla absolutnie każdego - największy w Polsce bieg pamięci organizowany w setkach miast dla uczczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych połączony z wykładem i grą dla dzieci.

1 Sucholeska Drużyna harcerzy „Grań” od początku istnienia angażuje się w rozmaite wydarzenia w naszej gminie, aby razem z mieszkańcami uświetniać obchody wszelakich wydarzeń i dbać o świadomość społeczeństwa. Sucholeskie Stowarzyszenie Sportowe „Fighter” znane jest chociażby z corocznego organizowania Sucholeskiej Dziesiątki Fightera, która przyciąga dużą grupę biegaczy. Przez naszą współpracę pragniemy połączyć dwie, pozornie, bardzo odmienne dziedziny – historię i sport.

Tropem Wilczym odbywa się co roku, począwszy od 2013. W zeszłej edycji w biegu wzięło udział 280 miast w całej Polsce i poza nią, oraz ok. 70 000 biegaczy! Wszystko dzięki świetnej idei połączonej z dość łatwym dystansem 1963 metrów. Jak mogą się Państwo domyślić, nietypowa długość trasy nie jest pozbawiona symboliki. Właśnie w roku wyznaczonym przez tę liczbę zamordowany został ostatni Niezłomny, Józef Franczak ps. Lalek. Przez wzięcie udziału w takim wydarzeniu, pokazujemy należyty szacunek i pamięć żołnierzom takim jak on, którzy przez dekady byli przedstawiani, jako zdrajcy przez rząd komunistyczny.
 
Zapisów można dokonywać przez stronę:
https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/tropem-biedrusko

Link ten dostępny jest w oficjalnym wydarzeniu biegu na Facebooku Tropem Wilczym Biedrusko 2019.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, ale nie wygrana jest tutaj najistotniejsza, lecz samo wzięcie udziału i pamięć o bohaterach.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców, całe rodziny czy paczki znajomych – tych ostatnich w sposób szczególny zachęcamy do wystartowania w sztafecie.

                                                                           
Z Harcerskim Pozdrowieniem
Czuwaj!
wyw. Hubert Ratajczak

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 luty 2019 14:53
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

środa, 29 stycznia 2020 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności