TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Karta Dużej Rodziny


Joanna Nowak, Sekretarz Gminy Suchy Las

Wprowadzenie rządowego programu Karta Dużej Rodziny zbiegło się praktycznie z wprowadzeniem karty samorządowej, realizowanej na podstawie uchwały Rady Gminy Suchy Las, dlatego wyjaśniam Państwu kwestię współistnienia obu programów.

W listopadzie ubiegłego roku Rada Gminy Suchy Las uchwaliła uchwałę nr XLI/442/13 w sprawie Programu „Karta dużej rodziny”. Kilka miesięcy trwało przygotowanie zarządzeń wykonawczych i ustalenia z potencjalnymi partnerami Gminy w zakresie realizacji Programu. W ostatnim czasie czekaliśmy również na wejście w życie – zapowiadanej wcześniej – rządowej Karty Dużej Rodziny, aby uniknąć ewentualnego dublowania się obu przedsięwzięć. Ostatecznie udało się wystartować z obydwoma programami w jednym terminie – od 16 czerwca bieżącego roku.

Karta Dużej Rodziny wprowadzona programem rządowym, obowiązuje na terenie całego kraju i dotyczy obszarów, wymienionych na stronie www.rodzina.gov.pl. Natomiast samorządowa Karta Dużej Rodziny wydawana jest wyłącznie mieszkańcom gminy Suchy Las, spełniającym określone kryteria. 

Obie Karty praktycznie się uzupełniają, choć zasady ich wydawania nie są identyczne. W Urzędzie Gminy każdy zainteresowany może za jedną wizytą, u jednego pracownika, pobrać oba wnioski i załatwić formalności dotyczące obu dokumentów. Kartę samorządową wydajemy w ciągu kilku dni, czas oczekiwania na kartę ogólnopolską to około 30 dni.

Trwa czas wdrażania Kart Dużej Rodziny, ciągle zmienia się liczba partnerów obu kart, to jest podmiotów, które stosują ulgi dla ich posiadaczy. Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa uwagi i sugestie dotyczące realizacji zarówno karty samorządowej, jak i rządowej. Każdą rodzinę, która spełnia kryteria, zachęcamy do skorzystania z obu kart.


 

 
Ostatnio zmienianyśroda, 21 grudzień 2016 15:38

Najnowsze od Administrator

Więcej w tej kategorii:« Ogłoszenie otwartego konkursu ofert w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, turystyka i krajoznawstwo oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznejPlanowane wyłączenia prądu w Złotnikach »
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 27 stycznia 2020 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności