TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Organizacja ruchu na os. Grzybowym - propozycje zmian

W czwartek 6 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie organizacji ruchu na os. Grzybowym. Podczas spotkania zaprezentowane zostały propozycje zmian w obowiązującej organizacji ruchu, jak również została omówiona średniodobowa prędkość w przekroju ulic. Poniżej zamieszczamy rysunki z proponowanymi wariantami wraz z krótkim komentarzem. Rysunki z wariantami oraz pomiary natężenia ruchu można też pobrać jako załączniki.

Wnioski i uwagi do proponowanych zmian prosimy kierować w formie pisemnej do p. Józefa Klimczewskiego z Referatu Komunalnego, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do Przewodniczącego Zarządu Osiedla Grzybowego p. Jarosława Dudkiewicza, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie 30.06.2019 r.

Wariant nr 1 – zakłada wprowadzenie pełnej sygnalizacji świetlnej, kierującej ruchem na skrzyżowaniu ulic Muchomorowej/Jaskółczej/Ptasi Zaułek. Przy pomocy sygnalizacji świetlnej można przygotować program, który będzie kierował ruchem tak, jak zostanie zaprojektowany. Istnieje duża możliwość pokierowania strumieni pojazdów wedle ustaleń wynikających z programu (można wydłużać i skracać cykle świetlne). W wariancie tym zakłada się wprowadzenie jednokierunkowości na ul. Muchomorowej na odcinku od ul. Opieńkowej do ul. Jaskółczej z jednoczesnym wprowadzeniem układu fragmentów ulic o charakterze jednokierunkowym. Kierunki ruchu są określone w legendzie i wskazane na schemacie. Zakłada się wprowadzenie przewężenia jezdni na ul. Sosnowej określonego w schemacie Sosnowa 1 (poniżej). Dopuszcza się wjazd z ul. Muchomorowej w ul. Łabędzią oraz ul. Kukułczą. Pozostaje dwukierunkowość na fragmencie ul. Pawiej i fragmencie ul. Maślakowej.
Wariant nr 2 – przewiduje schematyczne rozwiązania z wariantu nr 1 z tą różnicą, że zmienia się jednokierunkowość na fragmencie ul. Łabędziej i ul. Kukułczej do ul. Muchomorowej. Wprowadza się również jednokierunkowość na fragmencie ul. Maślakowej.
Wariant nr 3 – jednokierunkowość pozostaje z wariantu nr 2, natomiast skraca się fragment jednego kierunku na ul. Muchomorowej między ul. Podgrzybkową a ul. Jaskółczą. Wprowadza się na ul. Muchomorowej i ul. Sosnowej zwężenie. Odwraca się jednokierunkowość na fragmencie ul. Maślakowej.
Wariant nr 4 – w stosunku do wariantu nr 3 wprowadza się sygnalizację świetlną na ul. Muchomorowej i ul. Sosnowej. Ich lokalizacja zostanie jednoznacznie określona po uzgodnieniach. Sygnalizacja świetlna będzie miała za zadanie uspokojenie ruchu, a kierujący będą musieli dostosować się do obowiązującej prędkości 30 km/h, ponieważ we wszystkich kierunkach ruchu palić się będzie czerwone światło. Kierujący z prędkością 30 km/h przed dojazdem do sygnalizatora otrzyma zielony sygnał. Jeśli pojedzie z prędkością większą niż 30 km/h, będzie musiał się zatrzymać przed sygnalizatorem. Przy tym wariancie nie wprowadza się żadnych przewężeń (które są proponowane w wariancie Sosnowa 2 i Muchomorowa 2) ani zmian konstrukcyjnych jezdni.
We wszystkich proponowanych wariantach na ulicy Muchomorowej na fragmencie jednokierunkowości wprowadza się kontrapas rowerowy.
Sosnowa 1 – fragment ulicy, na którym nie ma żadnych urządzeń spowalniających ruch, ponieważ ze względu na odległości do skrzyżowań nie można było montować progów zwalniających. Schematycznie pokazano odchylenie toru jazdy.
Muchomorowa 1 – aktualnie na fragmencie ulicy Muchomorowej jest zastosowana szykana, która w opinii kierowców nie do końca spełnia swoje zadanie. Proponuje się inne rozwiązanie, które dokładnie opisane jest w wariancie Muchomorowa 2.
Muchomorowa 2 i Sosnowa 2 – wprowadza się odchylenia toru jazdy. W tych wariantach zostało pokazane, jak będzie to wyglądać faktycznie na jezdni – centralna zatoczka na jezdni i odchylenia toru jazdy w obu kierunkach. Na ul. Muchomorowej wiąże się to z likwidacją kilku miejsc postojowych. Na ul. Sosnowej miejsce zostanie zaczerpnięcie z gminnej działki.
Ostatnio zmienianywtorek, 11 czerwiec 2019 16:03
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

wtorek, 28 stycznia 2020 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności