Logo
Wydrukuj tę stronę

Bądź czujny! Sucholeska policja alarmuje


Sucholeska Policja apeluje do wszystkich mieszkańców gminy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w związku z Dniem Wszystkich Świętych. Jest to czas szczególny, odwiedzamy wówczas groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od naszego miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również czas wzmożonej aktywności złodziei i innych sprawców  przestępstw.

 
W związku z powyższym Drogi Mieszkańcu, Drogi Seniorze pamiętaj o kilku ważnych zasadach:
- pieniądze przechowuj w kilku miejscach, takie zachowanie może uchroni Was od utraty całej posiadanej przy sobie gotówki.
- w trakcie wizyt na nekropoliach i w zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej i podmiejskiej trzymaj torebkę, saszetkę (zawsze zamkniętą!) przy sobie, miej nad nią stałą kontrolę, nie odkładaj jej na pomnik czy  ławkę podczas porządkowania grobów.
- nie pokazuj wszystkim wokół zawartości swojego portfela, ani nie noś zapisanego numeru PIN od kart  płatniczej w portfelu.
- nie trzymaj dokumentów i portfela w bocznych kieszeniach toreb, w tylnich kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek
- nie zostawiaj na widoku wartościowych przedmiotów w samochodzie, kiedy idziesz odwiedzić groby. Złodziej nie potrzebuje dużo czasu aby włamać się do samochodu!
- w trakcie dłuższej nieobecności w domu, zadbaj o odpowiednie jego zabezpieczenie! Sprawdź dwa razy czy okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki. Poproś zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na Twój dom, mieszkanie.
- dla zwiększenia bezpieczeństwa unikaj samotnego chodzenia na cmentarz po zmroku.

Pamiętaj również Drogi Seniorze, jeśli czujesz się w jakimś stopniu zagrożony, lub jakaś sytuacja wzbudza Twoje podejrzenia, że możesz stać się ofiarą oszustwa, zanim podejmiesz jakąś decyzję, skontaktuj się z rodziną i najbliższą jednostką Policji.

 

Ostatnio zmienianyśroda, 31 październik 2018 15:00
© GCI Sp. z o.o. All rights reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności