TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Nie parkuj na chodniku

prewencja Od kilku tygodni z dużym niepokojem obserwuje się nagminne parkowanie pojazdów na chodniku
ul. Promienistej w Suchym Lesie. Nieprawidłowo parkujące samochody na zakazach zauważa się również na innych ulicach wielu miejscowościach naszej gminy. Źle zaparkowane samochody przy
ul. Promienistej zmuszają pieszych do wchodzenia na jezdnię, co powoduje duże zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są narażeni na ciężkie w skutkach wypadki drogowe. Z tego powodu, z inicjatywy Wójta Gminy Suchy Las z zaangażowaniem pracowników Urzędu Gminy oraz Komendantów Komisariatu Policji i Straży Gminnej w Suchym Lesie przeprowadzono pierwsze wspólne działania prewencyjne, mające ograniczyć to zjawisko.

Podczas odpraw zespołu ds. bezpieczeństwa i porządku wielokrotnie omawiany był powyższy przypadek. Chodnik na tej ulicy jest jednostronny i ma szerokość ok. 1,5m. Przeznaczony jest tylko i wyłącznie do ruchu pieszego. Parkujące na nim pojazdy wyczerpują znamiona wykroczenia drogowego określonego w art. 86§ 1 K.W. (zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym) oraz art. 90 K.W. (tamowanie i utrudnianie ruchu drogowego). Zgodnie z przepisami za te wykroczenia drogowe nakłada się mandat karny i wpisuje się punkty karne.
Działanie na ul. Promienistej w Suchym Lesie miały charakter typowo prewencyjny. W najbliższych dniach czynności zostaną wykonane na innych ulicach. Podczas pierwszych kontroli drogowych będzie zwracana uwaga każdemu, kto zaparkował samochód przed swoją posesją na chodniku lub poboczu, bo i tam jest ustawowy zakaz. Na początek zostanie zastosowane zgodnie z prawem „pouczenie” na zasadzie art. 41 K.W.
Mieszkańcy ul. Promienistej zobowiązali się do przestawienia samochodów. W tym tygodniu wykonane zostaną następne kontrole drogowe, wówczas w przypadku złamania przepisów zostaną nałożone mandaty karne. W każdym przypadku zaparkowania pojazdu na chodniku o szerokości 1,5m, pojazd taki można usunąć z drogi na koszt właściciela, ponieważ powoduje zagrożenie w ruchu drogowym. Wcześniej określone wykroczenie drogowe należy do kategorii prowadzących do skutków ciężkich zdarzeń drogowych i to z niechronionymi jego uczestnikami.
Sporządził: J. Klimczewski

Ostatnio zmienianywtorek, 01 sierpień 2017 07:46
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 16 lipca 2018 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności