TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Możesz wspomóc działalność Kawalerów Maltańskich

Cannot find Kawalerowie subfolder inside /home/gangkhar/public_html/suchylas.pl/images/Kawalerowie/ folder.
Admiror Gallery: 5.0.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.36

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu zwraca się z prośbą o przekazanie na rzecz organizacji 1% z Państwa podatku. Fundacja będąc organizacją „non – profit” realizuje historyczne zadania Zakonu Maltańskiego – opiekę nad chorymi i ubogimi.

Dzieła aktualnie realizowane przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”:

Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie jest placówką dziennego pobytu dla osób z zaburzeniami psychicznymi (chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo), działającą na zasadach Środowiskowego Domu Samopomocy. Uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Puszczykowie jest 28 osób z trzech gmin powiatu poznańskiego: Puszczykowo, Mosina i Luboń. Tu podopieczni uczą się jak radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego, ale również realizują swoje pasje, tu powstają wiersze, prace plastyczne, rękodzielnicze.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Poznaniu to już dwie placówki pobytu dziennego: na Ławicy oraz na Komandorii. W Warsztatach uczestniczy 50 podopiecznych. Większość z nich posiada znaczny stopień niepełnosprawności (38 osób). Po opieką terapeutów podopieczni rozwijają swoje zdolności, realizują swoje marzenia, uczą się funkcjonowania w społeczeństwie, prowadzenia gospodarstwa domowego, uczestniczą w usprawniających zajęciach gimnastycznych.

Maltańskie Gabinety Specjalistyczne
mieszczą się w nowym budynku i od 2013 roku kontynuują pracę dotychczas istniejącej Przychodni Onkologicznej. Porad udzielają specjaliści z zakresu chirurgii, ortopedii, chorób wewnętrznych, pulmonologii, endokrynologii, nefrologii, reumatologii, urologii, okulistyki, psychiatrii, rehabilitacji, dietetyki oraz fizjoterapeuci. Przeprowadzane są badania diagnostyczne z zakresu densytometrii oraz ultrasonografii. Badania oraz konsultacje specjalistów są bezpłatne. Realizacja powyższych zadań jest możliwa dzięki charytatywnej pracy lekarzy specjalistów, pracowników technicznych oraz pracowników rejestracji.

Maltański Ośrodek Geriatryczno – Gerontologiczny
- celem Ośrodka jest wspieranie osób starszych, przeciwdziałanie samotności, poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin, odkrywanie i rozwijanie pasji oraz rehabilitacja ruchowa. To tutaj Seniorzy odnaleźli swoje nowe miejsce. Organizowane są spotkania integracyjne, zajęcia kulturalne, artystyczne, rekreacyjne oraz wspólne spacery. Seniorzy mogą liczyć również na wsparcie psychologa, pedagoga, prawnika oraz lekarzy wielu specjalności.

Świetlica Opiekuńczo – Wychowawcza „Oratorium Maltańskie”
- trzy razy w tygodniu specjaliści prowadzą zajęcia, w których biorą udział dzieci w wieku od 6 do 14 lat. W świetlicy organizowane są spotkania edukacyjno – wychowawcze, techniczno – artystyczne, komputerowe, taneczno – sportowe, socjoterapeutyczne. Dzieci uczestniczą w imprezach kulturalnych, wycieczkach, przygotowują przedstawienia teatralne, a trening kulinarny pomaga w wyrabianiu poczucia estetyki i nawyku kulturalnego zachowania przy stole, uczy samodzielności oraz wskazuje zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania.

Powrót na górę

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

wtorek, 22 maja 2018 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB