TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Golęczewo – konsultacje nt. przeznaczenia budynku stacji kolejowej

 Stacja kolejowa w Golęczewie, przejęta przez Gminę od PKP, w dokumentacji przedinwestycyjnej została sklasyfikowana jako przystanek planowanej Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Zarówno z tego względu, jak i z powodu niewielkich odległości do pokonania między zabudową wsi a stacją kolejową, nie przewiduje się potrzeby wyznaczania parkingu samochodowego typu „parkuj i jedź" o dużej liczbie miejsc. Gmina zainteresowana jest natomiast wyznaczeniem ok. 20 miejsc parkingowych oraz do 10-15 miejsc na rowery (ew.zadaszona i przeszklona wiata z metalowymi stojakami).
Stanowiska postojowe typu tymczasowego dla aut przewidziane są w liczbie po jednym stanowisku w pobliżu stacji kolejowej, po obu stronach drogi przy ulicy Dworcowej. W obu przypadkach wymagają one właściwego oznakowania i powinny znajdować się w obszarze nowych zatok autobusowych, na ich krańcach. Na zachód od przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Dworcowej znajduje się zespół przystankowy „Golęczewo/stacja n/ż", będący – jak już sama nazwa wskazuje – przystankiem warunkowym, czyli tzw. „na żądanie". Jest on wykorzystywany przez dwie linie poznańskiego ZTM. Stacja kolejowa Golęczewo wymaga przeprowadzenia zaawansowanych prac modernizacyjnych, pozwalających dostosować ją infrastrukturalnie do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprawić jej funkcjonalność, komfort oczekiwania dla podróżnych oraz zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa. Na stacji Golęczewo należy zapewnić ogólnodostępną toaletę, bezpłatną dla wszystkich użytkowników i przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powinna się ona znaleźć ew. przy jednym z peronów stacyjnych, w miejscu mało eksponowanym. Budynek stacji kolejowej w Golęczewie znajduje się w złym stanie technicznym. Jeśli nie będzie perspektyw jego wykorzystania dla celów użyteczności publicznej w ramach przebudowy stacji pod kątem standardów Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, może nastąpić rozbiórka istniejących obiektów kolejowych i uporządkowanie terenu. Istniejący obiekt jest zbyt mały i nie na tyle funkcjonalnie zaprojektowany, aby mógł być wykorzystywany do innych celów, np. mieszkaniowych.
Dlatego też zwracamy się do stowarzyszeń, fundacji i przedsiębiorców o krotki opis sugerowanego przeznaczenia zabytkowego obiektu stacji. Proszę również zaznaczyć, czy podmiot zgłaszający uwagi do przeznaczenia stacji byłby zainteresowany jej użytkowaniem.

Termin odpowiedzi: do dnia 30 sierpnia 2015r.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Janusz Kobeszko, Doradca Wójta
tel. 61-8926-517
kom. 664-121-982

 

Ostatnio zmienianypiątek, 24 lipiec 2015 09:11
Powrót na górę

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

wtorek, 17 września 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności