TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
 • BEZPŁATNA KOMUNIKACJA PUBLICZNA DLA UCZNIÓW SP

  BEZPŁATNA KOMUNIKACJA PUBLICZNA DLA UCZNIÓW SP

  Od 1 sierpnia br.

 • W Suchym Lesie bezpłatne usługi informacyjne dla PRZEDSIĘBIORCÓW i START-UP

  W Suchym Lesie bezpłatne usługi informacyjne dla PRZEDSIĘBIORCÓW i START-UP

  Lokalna Agencja Ro

 • Trwa nabór wniosków o przyłączenie do kanalizacji sanitarnej w Zielątkowie i Golęczewie

  Trwa nabór wniosków o przyłączenie do kanalizacji sanitarnej w Zielątkowie i Golęczewie

  W związku z budową

 • Jak na Pieczoną Pyrę, to tylko do Zielątkowa

  Jak na Pieczoną Pyrę, to tylko do Zielątkowa

  RAJD ROWEROWY im.

 • Wielki Test o Gminie Suchy Las już w październiku!

  Wielki Test o Gminie Suchy Las już w październiku!

  26 października 201

 • Dodatkowy termin na konsultacje w ramach programu

  Dodatkowy termin na konsultacje w ramach programu "Czyste Powietrze"

  W najbliższy czwart

#SLjestemstad

Najbliższe wydarzenia

PoprzedniNastępnyStrona

16 październik 2019Ocena: 1.00Ważne

Zmiana trasy linii nr 905 na czas PKO Poznań Maraton

Zmiana trasy linii nr 905 na czas PKO Poznań Maraton

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uprzejmie informuje, że w niedzielę, 20 października 2019 roku, w związku z organizacją imprezy sportowej 20. PKO Poznań Maraton, na czas trwania biegu wszystkie kursy autobusów linii nr 905 zostaną skierowane do pętli Os. Sobieskiego, po trasie linii nr 907. 

Czytaj więcej

14 październik 2019Oświata

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom oświaty oraz uczniom życzę satysfakcji z podejmowanego trudu, a jego efekty by przyćmiły najśmielsze oczekiwania. Życzę wytrwałości i sukcesów w ramach podejmowanych działań oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera

Czytaj więcej

11 październik 2019Ocena: 1.00Informacje gminne

Nieruchomości do sprzedaży w gminie Suchy Las

Nieruchomości do sprzedaży w gminie Suchy Las

Wójt Gminy Suchy Las ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Suchy Las, położonych w: Chludowie przy ul. Golęczewskiej, w Suchym Lesie przy ul. Modrakowej, Meteorytowej, Zwolenkiewicza oraz Młodzieżowej.

Czytaj więcej

11 październik 2019Sport

Mamy wicemistrza świata!

Mamy wicemistrza świata!

W tenisie stołowym nie ma sobie równych. Jerzy Kiedrowicz udowodnił to po raz kolejny, tym razem na arenie międzynarodowej. Mieszkaniec Suchego Lasu, emerytowany pracownik Urzędu Gminy w XXII Światowych Igrzyskach po Transplantacji wywalczył srebro, a tym samym wicemistrzostwo świata. 

Czytaj więcej

11 październik 2019Informacje gminne

Kolej na kolej

Kolej na kolej

W czwartek 10 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego wójt Grzegorz Wojtera oraz przedstawiciele województwa wielkopolskiego, miasta Poznania, gmin Oborniki, Rogoźno oraz powiatów obornickiego i poznańskiego podpisali  porozumienie „o podjęciu wspólnych działań zmierzających do uruchomienia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej”, dotyczące funkcjonowania połączeń w ramach systemu PKM na linii do Rogoźna.

Czytaj więcej

10 październik 2019Ocena: 5.00Środowisko

Wygraj czujkę tlenku węgla

Wygraj czujkę tlenku węgla

Od 2013 roku powiat poznański wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu organizują dla mieszkańców powiatu poznańskiego program edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa pożarowego pn. „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Jest on realizacją założeń „Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego powiatu poznańskiego”.

Czytaj więcej

10 październik 2019Sport

Zapisz się na Cross Duathlon!

Zapisz się na Cross Duathlon!

W najbliższą niedzielę, 13 października odbędzie się I edycja Suchy Las Cross Duathlon w ramach Duo Cykl Wielkopolska. Start i meta zostały wyznaczone w kompleksie Edukacji Leśnej – Łysy Młyn. Tam też będzie zlokalizowane Biuro Zawodów. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: http://duocykl.pl/2019/10/10/suchy-las-cross-duathlon-informacje/

Czytaj więcej

10 październik 2019Ocena: 4.50Informacje gminne

Akcja sprzątania cmentarza w Chojnicy

Akcja sprzątania cmentarza w Chojnicy

Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las zaprasza na jesienną akcję sprzątania cmentarza w Chojnicy (teren poligonu) - 19 października 2019 w godz. od 9.00 do 14.00. Uwaga! Chętne osoby mogą wjechać na teren poligonu tylko z kartami wstępu, które dostępne będą w parafiach w: Sobocie, Chludowie, Złotnikach, Suchym Lesie i Morasku.

Czytaj więcej

09 październik 2019Informacje gminne

WNIOSKI O WPIS DO REJESTRU WYBORCÓW I O DOPISANIE DO SPISU WYBORCÓW

WNIOSKI O WPIS DO REJESTRU WYBORCÓW I O DOPISANIE DO SPISU WYBORCÓW

W związku z ogromną ilością wniosków o wpisanie do rejestru do wyborców lub o dopisanie do spisu wyborców, złożonych drogą elektroniczną (ePUAP), oraz z dużą ilością błędów pojawiających się w tych wnioskach zwracamy się do osób składających te wnioski o sprawdzanie swoich skrzynek na epuapie, czy nie oczekuje tam na Państwa prośba o uzupełnienie danych we wniosku. Prosimy o pilne zwrotne uzupełnienie.

Czytaj więcej

09 październik 2019Ocena: 5.00Środowisko

Konsultacji w sprawie programu "Czyste Powietrze" ciąg dalszy

Konsultacji w sprawie programu "Czyste Powietrze" ciąg dalszy

Z uwagi na duże zainteresowanie konsultacjami organizowanymi przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań w ramach realizacji programu „Czyste powietrze”, uruchomiony został kolejny termin spotkania z konsultantem. Już teraz można umawiać się na spotkanie w dn. 29 października 2019 r. u p. Krystiana Margana pod nr telefonu 786 102 022. Konsultacje odbywają się w godzinach 14.00–18.00 w holu Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las. 

Czytaj więcej

09 październik 2019Certyfikaty, nagrody, rankingi

SUCHY LAS – Jestem stąd! z nagrodą publiczności

SUCHY LAS – Jestem stąd! z nagrodą publiczności

SUCHY LAS – Jestem stąd! piosenka napisana przez MEZO z okazji 800-lecia Suchego Lasu została doceniona podczas IV Edycji Festiwalu "17 Celów" 2019 w Poznaniu.W dniach 27-28 września w Collegium Da Vinci odbył się Festiwal „17 Celów” organizowany przez Fundację CSR Res Severa, realizującej zadanie upowszechniania wiedzy na temat Zrównoważonego Rozwoju i Corporate Social Responsibility (CSR) m.in. poprzez promocję Agendy ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawartych w niej 17 Globalnych Celów.Podczas dwudniowego festiwalu odbył się pokaz filmów promocyjnych, dokumentalnych i reklamowych, związanych z CSR i Zrównoważonym Rozwojem. Podczas pierwszego dnia festiwalu zaprezentowane zostały filmy z obszaru samorządu. Jednostki...

Czytaj więcej

08 październik 2019Ocena: 5.00Ważne

Jak palić, by nie truć

Jak palić, by nie truć

W dniu 13 października, tj. niedzielę – po mszach świętych o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30 na parkingu przed kościołem w Suchym Lesie odbędzie się pokaz oszczędnego i niskoemisyjnego palenia węglem w piecach.

Czytaj więcej

07 październik 2019Ocena: 5.00Ważne

Korekty w rozkładzie jazdy autobusów linii 901

Korekty w rozkładzie jazdy autobusów linii 901

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uprzejmie informuje, że na wniosek gminy Suchy Las, od poniedziałku, 14 października 2019 r., wprowadzone zostaną następujące korekty w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 901 w dni robocze:

Czytaj więcej

07 październik 2019Informacje gminne

LGD Kraina Trzech Rzek zaprasza na ciekawe warsztaty

LGD Kraina Trzech Rzek zaprasza na ciekawe warsztaty

Lokalna Grupa Działania "Kraina Trzech Rzek" zaprasza na warsztaty dla liderów lokalnych, obejmujących następujące tematy: "Jakie są moje mocne strony i zasoby?", "Jak nie stracić energii do działania?", "Jak pozyskiwać współpracowników?", "Jak się nie wypalić?".

Czytaj więcej

04 październik 2019Informacje gminne

Zapraszamy NGO-sy na spotkanie

Zapraszamy NGO-sy na spotkanie

W dniu 28 października o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Parku Wodnego OCTOPUS (przyziemie) odbędzie się kolejne spotkanie szkoleniowe dla Organizacji Pożytku Publicznego współpracujących z gminą Suchy Las. Tematyka szkolenia: Szkolenie dla organizacji pozarządowych z nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań. Prawidłowe wypełnianie dokumentacji związanej z konkursem ofert.

Czytaj więcej

04 październik 2019Informacje gminne

Rusza program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie

Rusza program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie

Masz 65 lat i więcej? Zaszczep się przeciwko grypie! Powiat Poznański po raz kolejny realizuje „Profilaktyczny program szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców powiatu poznańskiego”. Wykonawcą programu jest firma Edictum sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Mickiewicza 31. Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać osoby od 65 roku życia (tj. urodzone nie później niż 31 grudnia 1954 r.), zameldowane na terenie gmin powiatu poznańskiego. Wykonanie szczepień będzie poprzedzone badaniem lekarskim kwalifikującym do udziału w programie. Planowany termin rozpoczęcia szczepień to 7 października 2019 r. 

Czytaj więcej

04 październik 2019Ocena: 1.00Ważne

Awaryjna czasowa zmiana tras autobusów linii 905 i 907

Awaryjna czasowa zmiana tras autobusów linii 905 i 907

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uprzejmie informuje, że ze względu na zły stan nawierzchni na remontowanym odcinku ulicy Dworcowej w Golęczewie, w trybie awaryjnym od soboty, 5 października 2019 r. zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych nr 905 i 907. Autobusy aż do odwołania będą kursować objazdem przez Szosę Poznańską oraz ulice Golęczewską i Tysiąclecia. 

Czytaj więcej

04 październik 2019Ocena: 5.00Informacje gminne

Prace leśne przy Meteorytowej

Prace leśne przy Meteorytowej

Nadleśnictwo Łopuchówko informuje, że w dniach 7-8 października br. od godziny 8.30 do 14.30 prowadzone będą prace związane z realizacją zadań gospodarczych w oddziałach leśnych sąsiadujących z ul. Meteorytową na terenie leśnictwa Marianowo. Prace związane z pozyskaniem i zrywką drewna prowadzone będą zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, a technologia wykonania zabiegu dostosowana zostanie do panujących warunków i będzie na bieżąco kontrolowana przez leśniczego.

Czytaj więcej

04 październik 2019Ocena: 1.00Ważne

Odbyło się spotkanie w sprawie organizacji ruchu na Grzybowym - są ustalenia

Odbyło się spotkanie w sprawie organizacji ruchu na Grzybowym - są ustalenia

W sali sesyjnej Parku Wodnego Octopus 30 września odbyło się spotkanie dotyczące omówienia koncepcji zmiany organizacji ruchu powstałych na podstawie konsultacji społecznych po wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu na os. Grzybowym na przełomie 2018/2019. Na spotkaniu tym większością głosów mieszkańców został zaakceptowany wariant 3, czyli wprowadzenie sygnalizacji świetlnej ograniczającej prędkość na ulicy Sosnowej i ulicy Muchomorowej oraz zastosowanie zapór drogowych na skrzyżowaniu ulicy Złotnickiej z ulicą Sosnową.

Czytaj więcej

04 październik 2019Ocena: 5.00Ważne

Uwaga! Remont nawierzchni na Obornickiej

Uwaga! Remont nawierzchni na Obornickiej

W dniu dzisiejszym, tj. 4 października od godz. 22 rozpocznie się remont nawierzchni bitumicznej (polegający na naprawie ubytków w asfalcie) na ul. Obornickiej na odcinku od wiaduktu Narutowicza do Złotkowa, który zakończy się w godzinach nocnych.

Czytaj więcej

03 październik 2019Informacje gminne

Działania na poligonie także w październiku

Działania na poligonie także w październiku

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych informuje, że  do 31.10.2019 r. na terenie poligonu Biedrusko odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty w godz. 8:30-15:00 i 18:00-24:00. Ze względów bezpieczeństwa teren poligonu wojskowego Biedrusko jest objęty całkowitym zakazem wstępu dla osób nieuprawnionych, w tym dla ruchu pieszego, rowerowego, samochodowego, a także dla wszelkich form turystyki i rekreacji. Ponadto, obowiązuje zakaz zbierania runa leśnego i łowienia ryb. Zakaz ten obowiązuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - również, gdy nie ma strzelań na poligonie.

Czytaj więcej

03 październik 2019Ocena: 5.00Informacje gminne

Październik miesiącem Seniora w ZUS

Październik miesiącem Seniora w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dni Seniora”. Na wydarzenia pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni” organizatorzy zapraszają w październiku na terenie całej Wielkopolski.

Czytaj więcej

30 wrzesień 2019Ocena: 5.00Informacje gminne

Ankieterzy mogą zapukać do Twoich drzwi

Ankieterzy mogą zapukać do Twoich drzwi

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że na terenie gminy Suchy Las, w wylosowanych gospodarstwach domowych, w dniach 1-20 października, ankieterzy statystyczni będą realizować badanie ankietowe Uczestnictwo mieszkańców Polski w podróżach.

Czytaj więcej

30 wrzesień 2019Ocena: 5.00Informacje gminne

Odwołanie przetargu 218-36,38,49

Odwołanie przetargu 218-36,38,49

Wójt Gminy Suchy Las podaje do publicznej wiadomości informację o odwołaniu pierwszych przetargów ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości położonych w Suchym Lesie, zapisanych  w księdze wieczystej KW nr PO1P/00218923/1:

Czytaj więcej

30 wrzesień 2019Ocena: 5.00Wydarzenia

Wielki Test o Gminie Suchy Las już w październiku!

Wielki Test o Gminie Suchy Las już w październiku!

26 października 2019 r. odbędzie się 2. edycja Wielkiego Testu o Gminie Suchy Las. Do udziału zapraszamy miłośników i pasjonatów lokalnej historii, a także wszystkich tych, którzy chcą po prostu sprawdzić swoją wiedzę na temat gminy Suchy Las, a przy okazji świetnie się bawić. Test rozpocznie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las o godz. 17:00.

Czytaj więcej

27 wrzesień 2019Ocena: 2.00Informacje gminne

Zapoznaj się z propozycją zmian organizacji ruchu na Grzybowym

Zapoznaj się z propozycją zmian organizacji ruchu na Grzybowym

Po dokładnej analizie wniosków skierowanych przez mieszkańców Osiedla Grzybowego i w oparciu o przekazane uwagi, opracowano propozycję zmian organizacji ruchu na Grzybowym.

Czytaj więcej

27 wrzesień 2019Wydarzenia

Współpraca partnerska to działania

Współpraca partnerska to działania

W czerwcu 2017 roku w Suchym Lesie Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera oraz Burmistrz Gnivania (Ukraina) Wołodymir Kuleshov złożyli podpisy pod umową partnerską. Współpraca ta to m.in. wymiana doświadczeń oraz udział w wydarzeniach ważnych dla obu samorządów.

Czytaj więcej

27 wrzesień 2019Ważne

„Razem zaplanujmy dobrą przyszłość Wielkopolski” – Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza na konsultacje "Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku"

„Razem zaplanujmy dobrą przyszłość Wielkopolski” – Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza na konsultacje "Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku"

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku - Strategia Wielkopolska 2030. Strategia będzie przedstawiała główne wyzwania stojące przed regionem, ale także wskazywała cele, działania oraz narzędzia ich realizacji. Dokument posłuży do przygotowania regionu m.in. do kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Dlatego najistotniejszą zasadą opracowania Strategii Wielkopolska 2030 jest dialog i zapewnienie w nim udziału jak najszerszego grona Wielkopolan. To, jaką strategię będzie miała Wielkopolska, jest ważne dla nas wszystkich – mieszkańców regionu. Aktywny udział w konsultacjach to doskonała okazja do wyrażenia opinii, uwag czy wskazówek na temat kształtu tego dokumentu.

Czytaj więcej

27 wrzesień 2019Informacje gminne

Mechanizm podzielnej płatności w VAT - zmiany od listopada

Mechanizm podzielnej płatności w VAT - zmiany od listopada

Naczelnik Urzędu Skarbowego Poznań-Winogrady zaprasza na darmowe spotkanie informacyjne w zakresie -  mechanizmu podzielnej płatności w VAT - obowiązujące zmiany od 1 listopada 2019 r. Termin szkolenia: 11.10.2019 r., godzina 9.00. Miejsce szkolenia: Urząd Skarbowy Poznań-Winogrady, ul. Wojciechowskiego 3/5, 60-685 Poznań.

Czytaj więcej

27 wrzesień 2019Informacje gminne

Konkurs Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego - Smak Pyry

Konkurs Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego - Smak Pyry

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Stowarzyszenie Polska Akademia Smaku z siedzibą w Poznaniu zapraszają restauratorów, koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, producentów ziemniaków do udziału w konkursie o tytuł Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pyry 2019. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 października 2019 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje w załącznikach.

Czytaj więcej

24 wrzesień 2019Ocena: 5.00Środowisko

Dodatkowy termin na konsultacje w ramach programu "Czyste Powietrze"

Dodatkowy termin na konsultacje w ramach programu "Czyste Powietrze"

W najbliższy czwartek, 26 września, odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne organizowane przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań w ramach realizacji programu „Czyste powietrze”. Wszystkie miejsca na ten dzień zostały już jednak zarezerwowane, w związku z czym wyznaczony został dodatkowy termin konsultacji na 17 października br.

Czytaj więcej

24 wrzesień 2019Ocena: 5.00Informacje gminne

UWAGA! Utrudnienia drogowe przy PSZOK

UWAGA! Utrudnienia drogowe przy PSZOK

Zakład Gospodarki Komunalnej Suchy Las Sp. z o.o. informuje, że w dniach 23-28.09.2019 r. będą występowały utrudnienia z wjazdem na teren PSZOK w związku budową ścieżki rowerowej (przebiegającej również na wysokości bramy wjazdowej do PSZOK). W związku z powyższym uprzejmie sugerujemy, aby w miarę możliwości przełożyć wszelkie dostawy odpadów na przyszły tydzień. W imieniu własnym oraz wykonawcy robót drogowych dziękujemy za wyrozumiałość.

Czytaj więcej

23 wrzesień 2019Informacje gminne

GUS "zbada" zdrowie mieszkańców

GUS "zbada" zdrowie mieszkańców

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, iż w dniach 16.09-31.12.2019 r. na terenie gminy, w wylosowanych gospodarstwach domowych, ankieterzy statystyczni realizować będą Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia (EHIS). 

Czytaj więcej

19 wrzesień 2019Informacje gminne

Oferta pracy w Urzędzie Gminy Suchy Las

Oferta pracy w Urzędzie Gminy Suchy Las

Wójt Gminy Suchy Las ogłasza ponowny nabór kandydatów na stanowisko ds. budowlano-inwestycyjnych w Referacie Budowlano-Inwestycyjnym Urzędu Gminy Suchy Las. Szczegółowe informacje - BIP Urzędu Gminy Suchy Las.

Czytaj więcej

18 wrzesień 2019Informacje gminne

Projekt Programu Współpracy Gminy Suchy Las z Organizacjami Pozarządowymi - konsultacje

Projekt Programu Współpracy Gminy Suchy Las z Organizacjami Pozarządowymi - konsultacje

Od dziś do 11 października br. zainteresowane osoby mogą składać uwagi do Programu Współpracy na 2020 rok. Uwagi można składać osobiście lub pisemnie na adres Urzędu Gminy Suchy Las (62-002 Suchy Las, ul. Szkolna 13). Zapraszamy do zapoznania się z Programem, którego treść zamieszczamy w załączniku.

Czytaj więcej

18 wrzesień 2019Ocena: 5.00Sport

Sucholeska Dycha już w niedzielę - będą utrudnienia w ruchu

Sucholeska Dycha już w niedzielę - będą utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę, 22 września, odbędzie się VII Sucholeska Dziesiątka Fightera. Biegacze i miłośnicy nordic walking będą walczyć o Puchar Wójta Gminy Suchy Las na dystansach 10 km i 5 km, a dzieci zmierzą się w czwórboju lekkoatletycznym pn. "I Ty możesz zostać Olimpijczykiem". Już tradycyjnie zawodom będzie towarzyszyć szczytny cel - tym razem uczestnicy będą wspierać dzieci niepełnosprawne ze szkoły powołanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi”.

Czytaj więcej

17 wrzesień 2019Ocena: 1.00Informacje gminne

W piątek urząd czynny krócej

W piątek urząd czynny krócej

Uprzejmie informujemy, że w piątek 20 września Urząd Gminy będzie czynny do godziny 14.00. Za niedogodności przepraszamy!

Czytaj więcej

17 wrzesień 2019Informacje gminne

Spotkanie informacyjne w Poznaniu pn. "Fundusze Europejskie na szkolenia"

Spotkanie informacyjne w Poznaniu pn. "Fundusze Europejskie na szkolenia"

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Poznaniu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. Fundusze Europejskie na szkolenia. Celem spotkania jest przedstawienie ogólnych informacji na temat możliwości wsparcia w postaci szkoleń, kursów i innych form rozwojowych, głównie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 oraz Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Spotkanie odbędzie się w środę 25 września 2019 r. w godzinach od 10.00 do 12.00, w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34, sala posiedzeń I (parter). Spotkanie adresowane jest do osób zainteresowanych poznaniem oferty szkoleniowej z różnych dziedzin oraz w szczególności pracowników branż takich jak: turystyka, finanse oraz budownictwo.

Czytaj więcej

16 wrzesień 2019Przedsiębiorcy

Dofinansowanie do szkoleń dla osób 50+

Dofinansowanie do szkoleń dla osób 50+

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. oferuje dofinansowania do 4000 zł dla osób w wieku 50+, na udział w szkoleniach i kursach:- dla pracodawców i pracowników zatrudnionych również w ramach umowy zlecenia, - reprezentujących mikro, małe i średnie firmy, - z siedzibą/oddziałem w powiatach: M. Poznań, poznańskim, średzkim, śremskim, obornickim i szamotulskim. 

Czytaj więcej

10 wrzesień 2019Informacje gminne

Dodatek dla osób niepełnosprawnych - można składać wnioski

Dodatek dla osób niepełnosprawnych - można składać wnioski

Ponad 70 tys. osób w Wielkopolsce, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji, i których dochód miesięczny nie przekracza 1600 zł brutto, może już złożyć wniosek o tzw. dodatek 500 plus dla osób niepełnosprawnych. Z szacunków ZUS wynika, że od października tego roku do marca przyszłego roku, wnioski o nowe świadczenie może złożyć nawet 850 tys. osób. w całym kraju.

Czytaj więcej

10 wrzesień 2019Ocena: 5.00Środowisko

Konsultacje w ramach programu „Czyste powietrze” - dodatkowy termin

Konsultacje w ramach programu „Czyste powietrze” - dodatkowy termin

Stowarzyszenie Metropolia Poznań w ramach walki z zanieczyszczeniem powietrza angażuje się w realizację programu „Czyste powietrze” m.in. poprzez pomoc doradczą dla mieszkańców Metropolii Poznań. Kolejny dyżur konsultanta na terenie naszej gminy planowany jest na 26 września 2019 r. 

Czytaj więcej

05 wrzesień 2019Ocena: 1.00Kultura

FESTYN RODZINNY „ZŁOTO w ZŁOTNIKACH” na Grzybowym już w sobotę

FESTYN RODZINNY „ZŁOTO w ZŁOTNIKACH” na Grzybowym już w sobotę

Zarząd Osiedla Grzybowego zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy do wspólnej zabawy w ramach wyjątkowej imprezy, która odbędzie się w sobotę 7 września na boisku przy ul. Sosnowej na terenie osiedla Grzybowego. Zgodnie z zapowiedziami, główną atrakcją festynu będzie całodniowa nauka płukania (wydobywania) złota, przeprowadzona w specjalnych płuczniach przez członków Polskiego Bractwa Kopaczy Złota ze Złotoryi. Impreza organizowana jest w formule festynu rodzinnego, a więc skierowana jest do wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych!

Czytaj więcej

05 wrzesień 2019Ocena: 5.00Środowisko

Podłącz się do sieci kanalizacyjnej na specjalnych warunkach

Podłącz się do sieci kanalizacyjnej na specjalnych warunkach

Spółka Aquanet zachęca osoby indywidualne do podłączeń do sieci kanalizacyjnej na specjalnych warunkach, tj. w cenie 1950 zł brutto. 

Czytaj więcej

04 wrzesień 2019Ocena: 1.00Turystyka

Jak na Pieczoną Pyrę, to tylko do Zielątkowa

Jak na Pieczoną Pyrę, to tylko do Zielątkowa

RAJD ROWEROWY im. Leszka Roszczyka “Pieczona Pyra”- Zielątkowo w tym roku odbędzie się 6 października (niedziela). Jak zawsze na uczestników będzie czekać moc atrakcji – począwszy od fantastycznej atmosfery, przez urokliwą trasę, po konkursy z nagrodami. Zapisy ruszają od piątku 6 września. Szczegóły w regulaminie.

Czytaj więcej

02 wrzesień 2019Ocena: 1.00Informacje gminne

Ogłoszenia o przetargach

Ogłoszenia o przetargach

Wójt Gminy Suchy Las ogłasza trzy przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Suchy Las, położonych w Suchym Lesie przy ul. Zwolenkiewicza.

Czytaj więcej

02 wrzesień 2019Ocena: 4.50Informacje gminne

Ćwiczenia na poligonie kontynuowane we wrześniu!

Ćwiczenia na poligonie kontynuowane we wrześniu!

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych informuje, że w dniach 02.09.2019-30.09.2019 r. na terenie poligonu Biedrusko odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty w godz. 8:30-15:00 i 20:00-02:00. Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje całkowity zakaz wstępu na poligon dla osób nieuprawnionych, w tym pieszych i rowerzystów przez 7 dni w tygodniu.  

Czytaj więcej

29 sierpień 2019Informacje gminne

Komunikacja autobusowa - informacja dla mieszkańców Biedruska

Komunikacja autobusowa - informacja dla mieszkańców Biedruska

ZTM informuje, że w związku z zakończeniem przebudowy pierwszego odcinka ul. Lipowej w Bolechówku i Potaszach, od 2 września 2019 roku uruchomiona zostanie pętla autobusowa w Potaszach (Potasze/Jodłowa) oraz nastąpi korekta trasy autobusów linii nr 396 i 397. Autobusy linii nr 396 oraz 397 będą kursować częściowo ulicą Lipową, a dalej dotychczasowym objazdem ulicami Kwiatową i Gruszową, aż do otwartej dla ruchu pętli Potasze/Jodłowa.

Czytaj więcej

28 sierpień 2019Ocena: 1.00Przedsiębiorcy

ZUS zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy

ZUS zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy

Wzorem lat ubiegłych w dniach 23-27 września 2019 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje „Tydzień Przedsiębiorcy”. Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem "Pracuję/zatrudniam legalnie".

Czytaj więcej
 • ZKP
 • ZGK
 • Larg
 • GCI
 • Octopus
 • Kraina Trzech Rzek
 • Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

środa, 16 października 2019 roku
 
 
 
 
 • YouTube

 • Newsletter

  Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
  Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
 • FB

   

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności