TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

Poznańskie Stowarzyszenie na rzecz Ekologicznej Komunikacji „Sekcja Rowerzystów Miejskich” we współpracy z Wrocławską Inicjatywą Rowerową zaprasza na bezpłatnewarsztaty dla nauczycieli z zakresu zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa ruchu rowerowego. Z racji poruszanej tematyki zachęcamy do udziału szczególnie nauczycieli wychowania komunikacyjnego oraz innych przedmiotów związanych z ruchem rowerowym – geografii, biologii czy podstaw przedsiębiorczości.  

Warsztaty są częścią projektu edukacyjnego „Rowerowa Szkoła” realizowanego przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem lokalnym projektu jest stowarzyszenie „Sekcja Rowerzystów Miejskich”.

Warsztaty mają na celu prezentację pakietu edukacyjnego „Rowerowe lekcje w rowerowej szkole” przygotowanego przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową oraz pomoc w jego wdrożeniu przez nauczycieli obecnych na szkoleniu. Pakiet składa się z dwóch głównych składników: bogatego zestawu scenariuszy zajęć na temat zrównoważonego transportu i komunikacji rowerowej w powiązaniu z różnymi przedmiotami nauczanymi w szkole oraz propozycji działań (wraz ze szczegółowymi instrukcjami ich przeprowadzenia) o walorze edukacyjnym, które będą mogli realizować uczniowie pod kierownictwem nauczycieli na terenie szkoły lub w przestrzeni publicznej.

Pakiet zachęcał będzie również, a także dostarczał narzędzia, do rozpoczęcia aktywności (z zaangażowaniem uczniów) na rzecz przeprowadzenia pro-rowerowych zmian w szkole oraz w jej bezpośredniej okolicy. Pozwoli to na uczestnictwo szkoły w ogólnopolskim konkursie „Rowerowa szkoła” także organizowanym przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową w ramach projektu „Rowerowa Szkoła”

Scenariusze lekcyjne oraz propozycje działań bazują na dokonaniach organizacji "Inicjatywa Auto*Mat" z Pragi Czeskiej, która w ostatnich latach opracowała metodykę i obecnie wdraża w szkołach na terenie Republiki Czeskiej kompleksowe programy nauczania o zrównoważonej mobilności (http://vzdelavani.auto-mat.cz/).

Warsztaty poprowadzi Cezary Grochowski, animator projektów edukacyjnych, prezes stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, członek zarządu ogólnopolskiego stowarzyszenia „Miasta dla Rowerów”, współautor zeszłorocznych zmian w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym.

Po odbyciu warsztatów uczestnicy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie ze strony specjalistów wdrażających program w formie konsultacji i doradztwa, w tym od prowadzącego warsztaty.

Warsztaty odbędą się 27 marca o godzinie 16:00 w centrum konferencyjnym Adam's przy ulicy Matejki 62 w Poznaniu (http://konferencje.adam-s.pl/dojazd.php). Czas trwania to ok. 4h, wszyscy uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne w formie płyty CD.

Wszelkich informacji udziela koordynator projektu, Cezary Brudka pod nr telefonu 783332178 lub e-mailowo pod adresem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Last modified onThursday, 03 January 2013 13:38
back to top

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 27 stycznia 2020 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności