TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

XVI Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo


W sobotę i niedzielę 23 i 24 marca 2019 r. w hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się XVI edycja Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo. W zawodach wystartowało w sumie 1008 uczestników z 162 klubów w wieku od 8 do 18 lat, w tym między innymi ekipy z Słowacji, Czech (Reprezentacja Narodowa), Ukrainy, Białorusi, Rosji i Niemiec. Głównym organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Gimnazjon” z Suchego Lasu.

Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo odbywa się od 2004 r. Rosnąca popularność i poziom zawodników zdecydował, że po 14 jego edycjach odbywających się w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Suchym Lesie, po raz drugi zawody organizowane były na hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


W tym roku organizatorzy zadbali nie tylko o rewelacyjną atmosferę i wspaniałą oprawę turnieju, dodatkowo wzbogaconą o występ zespołu Szkoły Ruchu i Tańca „Kontrast”, a także postarali o specjalny system rozgrywania walk tj. JudoShiai, dzięki któremu zawodnicy mogli sprawnej i wcześniej przygotować się do walk, bez konieczności wywoływania ich przez mikrofon. Ponadto zawody rozgrywane były aż na 8 polach walk, a werdykty wydawali doskonale wyszkoleni sędziowie klasy międzynarodowej.

Pierwszego dnia zawodów odbył się turniej dzieci w kategoriach do lat 10, 12 i 14, a drugiego mieliśmy okazję oglądać młodzików (do lat 16) oraz juniorów młodszych (do lat 18). W przypadku młodzików turniej otrzymał rangę Pucharu Polski i był jedynym z turniejów klasyfikacyjnych do kadr narodowych.

Podczas otwarcia gościliśmy p. Violettę Pałącarz, kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Współpracy z Organizacjami. Gmina Suchy Las nieprzerwanie, od początku istnienia Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo, aktywnie wspiera działania Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gimnazjon”, służące rozwojowi tego najpopularniejszego w tej części Polski turnieju Judo.

Zawodnicy z Suchego Lasu w tym roku zdobyli 15 medali, w tym 3 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych. W klasyfikacji drużynowej judocy „Gimnazjonu” uplasowali się na wysokiej 6 pozycji na 162 startujące kluby!

Zwycięzcy zostali udekorowani specjalnie wykonanymi, odlewanymi medalami i turniejową koszulką triumfatora swojej kategorii wagowej, a 5 najlepszych klubów w klasyfikacji zespołowej otrzymało puchary ufundowane przez Starostę Poznańskiego. Zwyciężyła drużyna  Czarnych Bytom, przed Kokoro Łódź i Gwardią Koszalin.
 
Więcej szczegółów dot. turnieju oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.judo.suchylas.pl, na facebook’owym fanpage’u: „Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo” i „Judo Suchy Las”, a także bezpośrednio na stronie zawodów: www.wmtj.pl.


Last modified onTuesday, 02 April 2019 10:24
back to top

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

poniedziałek, 27 stycznia 2020 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności