TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

100 notebooków dla 100 rodzin

            Dzięki środkom unijnym pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, sto rodzin z terenu gminy na okres pięciu lat otrzymało bezpłatnie sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem oraz dostęp do Internetu. Projekt pn. „Zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym na terenie Gminy Suchy Las” jest realizowany przez 10 osobowy Zespół Projektowy powołany przez Wójta.

            Uroczyste przekazanie notebooków odbyło 12 stycznia w sali konferencyjnej Parku Wodnego Octopus w Suchym Lesie.  W wydarzeniu tym uczestniczyli beneficjenci projektu (całe rodziny), Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, oraz członkowie zespołu projektowego. 

            - Jest to dla nas wszystkich szczególny moment – mówił podczas spotkania wójt Grzegorz Wojtera. - Dzięki temu projektowi dla sporej grupy dzieci i młodzieży otwiera się szerzej okno na świat, na edukację, na dostęp do informacji. Wójt osobiście przekazał notebooki pierwszym pięciu beneficjentom projektu, którzy nie kryli swego zadowolenia. -  Mam trójkę dzieci, dwójkę w wieku szkolnym i sprzęt ten na pewno przyda się naszej rodzinie. Do tej pory nie mieliśmy w domu komputera – mówiła Katarzyna Jaskółka z Suchego Lasu.

            Notebooki wyposażone są w system operacyjny Windows, mają także podstawowy pakiet startowy Office. Przez okres pięciu lat będą one serwisowane przez GCI Sp. z o.o. W najbliższym czasie rodziny, które zostały zakwalifikowane do projektu otrzymają także bezpłatny dostęp do Internetu. – Mamy już wyłonionego w drodze przetargu wykonawcę sieci radiowej – mówi Tomasz Sosnowski, kierownik Projektu. – Będzie ona budowana na terenie całej gminy w oparciu o naszą istniejącą infrastrukturę, czyli sieć światłowodową. Poza tym beneficjenci projektu wezmą udział w szkoleniach z podstawowej obsługi komputera.

            Projekt skierowany został głównie do dzieci i młodzieży, ale także osób niepełnosprawnych , spełniających odpowiednie kryteria dochodowe przypadające na osobę w rodzinie. W ramach projektu złożono 116 wniosków, w dniu 28 października 2011 r. komisja w skład której wchodzili członkowie zespołu projektowego: Tomasz Sosnowski, Mariusz Wątroba, Mariusz Szrajbrowski, Elżbieta Walczak, Sylwia Nowak-Kabacińska, oraz radni Krzysztof Pilas i Ryszard Tasarz, wybrała 100 wniosków, co do których nie było żadnych wątpliwości, oraz 2 dodatkowe, które zostały umieszczone na liście rezerwowej. Dwie osoby w między czasie wycofały się z projektu, ale na ich miejsce weszły osoby z listy rezerwowej i w rezultacie notebooki trafiły do 100 gospodarstw domowych.

            Dzięki pozyskanym środkom unijnym, Gmina oprócz notebooków zakupiła także 10 komputerów stacjonarnych. Pięć z nich zostało przekazanych do Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchym Lesie, a konkretnie do Domu Osiedlowego w Biedrusku, dwa do Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, oraz 3 do Biblioteki Publicznej w Chludowie.

            Cały projekt Gminy Suchy Las opiewał na kwotę 1.300.000 zł, 85% tej kwoty tj. 1.105.000 zł  pochodzi ze środków UE, natomiast 15 % tj. 195.000 zł z budżetu gminy.

Last modified onTuesday, 20 September 2016 09:45
More in this category:« Dla kogo działanie 8.3?
back to top

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

środa, 11 grudnia 2019 roku
 
 
 
 
  • YouTube

  • Newsletter

    Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
    Zapisanie się do Newslettera oznacza akceptację klauzuli informacyjnej: Pobierz klauzulę informacyjną
  • FB

     

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności