Logo
Print this page

Dni Pracy Organicznej: Wyróżnienia dla sucholeskich firm

Od 11 do 17 września już po raz piąty odbywają się Dni Pracy Organicznej, których organizatorem jest tradycyjnie Unia Wielkopolan. W poniedziałkowy wieczór 12 września miała miejsce kulminacyjna część tegorocznych obchodów, jaką była uroczysta gala odbywająca się w zabytkowych wnętrzach Sali Białej Poznańskiego Bazaru. Podczas gali wręczono nagrody i wyróżnienia w Konkursie o Wielkopolską Nagrodę Jakości, a dwa z nich trafiły do firm z terenu gminy Suchy Las.

Organizowany już po raz osiemnasty konkurs oparty jest na modelu rozwoju jakościowego promowanego przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością z siedzibą w Brukseli, a laureatami są dorocznie najlepsze wielkopolskie przedsiębiorstwa i instytucje wdrażające zasady zarządzania przez jakość - TQM. W tegorocznej edycji konkursu zdobywcą wyróżnienia I stopnia w kategorii firm mikro została Przychodnia Lekarska "eumedica" lek. med. Michała Dybka z Suchego Lasu, który wyróżnienie odebrał osobiście. Z kolei w kategorii firm średnich wyróżnienie I stopnia trafiło do Zakładu Komunikacji Publicznej Suchy Las Sp. z o.o. w Chludowie, a w imieniu firmy odebrał je prezes zarządu Edward Miśko. Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera wręczył obu wyróżnionym firmom okolicznościowe listy, w których życzył im dalszego rozwoju i gratulował zdobycia prestiżowych wyróżnień.

Bardzo ciekawą częścią gali, w której uczestniczyli liczni przedstawiciele wielkopolskiego życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego, był opowiadający o gen. Dezyderym Chłapowskim wykład "Generał, prekursor pracy organicznej..." wygłoszony przez historyka, dr Emiliana Prałata.

Galę poprzedziło złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem twórcy pracy organicznej - doktora Karola Marcinkowskiego, wznoszącym się przy alejach jego imienia w centrum stolicy Wielkopolski. W imieniu Unii Wielkopolan wiązankę złożyli wspólnie prezydent Unii Paweł Leszek Klepka i wiceprezydent Grzegorz Wojtera. Partnerem V Dni Pracy Organicznej jest między innymi gmina Suchy Las.

Last modified onTuesday, 13 September 2016 13:50
© GCI Sp. z o.o. All rights reserved.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść – polityka prywatności