Menu
A- A A+
 • Akcja honorowego krwiodawstwa

  Akcja honorowego krwiodawstwa

  Tuesday, 18 November 2014 12:44
 • Do 15 listopada można składać wnioski o nagrody i stypendia sportowe

  Do 15 listopada można składać wnioski o nagrody i stypendia sportowe

  Wednesday, 12 November 2014 09:04
 • Nowe boisko w Suchym Lesie

  Nowe boisko w Suchym Lesie

  Wednesday, 22 October 2014 09:23
 • Otwarcie filii Szkoły Podstawowej im. W. Bogusławskiego w Suchym Lesie

  Otwarcie filii Szkoły Podstawowej im. W. Bogusławskiego w Suchym Lesie

  Thursday, 16 October 2014 13:41
 • Odwiedź klub fitness FIT Athletica i zobacz dlaczego warto tu ćwiczyć!

  Odwiedź klub fitness FIT Athletica i zobacz dlaczego warto tu ćwiczyć!

  Tuesday, 14 October 2014 10:20

Nagłówek Najnowsze artykuły

Prev Next

20 November 2014Zdrowie

Profilaktyka lepsza niż leczenie

Profilaktyka lepsza niż leczenie

 Aquanet SA wraz z Fundacją Społeczną Ludzie dla Ludzi realizuje projekt pn. "Profilaktyka lepsza niż leczenie". W ramach projektu mieszkanki powiatu poznańskiego mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, na których dowiedzą się m.in. jak można zapobiegać chorobom nowotworowym, kiedy należy udać się do lekarza i na jakie objawy należy zwrócić szczególną uwagę. Głównym punktem programu będzie jednak nauka samobadania piersi z wykorzystaniem specjanych fantomów. Samobadanie jest najlepszą, najtańszą i najbezpieczniejszą metodą wykrywania zmian w piersiach, dlatego - drogie Panie, zapraszamy na (samo)badanie! 27 listopada 2014 r. godz. 17.00 w Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej.

Read more

17 November 2014Rate: 3.50Turystyka

Szlak Ukrytych Skarbów

Szlak Ukrytych Skarbów

 Stowarzyszenie Leader Suchy Las serdecznie zaprasza do wzięci udziału w rajdzie rowerowym otwierającym projekt „Szlak Ukrytych Skarbów" na terenie naszej Gminy.W ramach tego projektu zostało zbudowanych 37 wiat dla turystów w 37 miejscowościach wschodzących w skład czterech Lokalnych Grup Działania. Uczestnicy rajdu otrzymają foldery, w których są opisane miejsca warte odwiedzenia.Poniżej zamieszczono regulamin rajdu, w którym podane są informacje organizacyjne. Początek rajdu – 22 listopada 2014 r. zbiórka i start o godz. 10.30, stanica rowerowa Złotkowo przy boisku.

Read more

14 November 2014Rate: 3.00Organizacje Pozarządowe

Następny etap wdrażania projektu

Następny etap wdrażania projektu

 Gmina Suchy Las, w okresie od listopada 2013 r. do maja 2014 r., uczestniczyła w procesie testowania rozwiązań mających na celu polepszenie jakości współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego, a organizacjami pozarządowymi w obszarze realizacji zadań publicznych. Produkt wypracowany przy udziale koordynatorów regionalnych, wyznaczonych z Referatu Promocji Gminy Suchy Las, w ramach projektu innowacyjnego PI STAR model kontraktowania usług społecznych na poziomie gmin, jest aktualnie poddawany walidacji. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z produktem finalnym opracowanym w ramach projektu: http://www.uslugispoleczne.org.pl

Read more

14 November 2014Rate: 3.00Wydarzenia

Gminne obchody Święta Niepodległości

Gminne obchody Święta Niepodległości

Dla większości Polaków 11 listopada to nie tylko dzień wolny od pracy. To przede wszystkim święto, które ma dla nas bardzo ważne znaczenie i symbolikę. Tak z całą pewnością Święto Niepodległości odbierane jest przez mieszkańców gminy Suchy Las, którzy obchodzą je bardzo uroczyście.

Read more

14 November 2014Rate: 4.00Ważne

Złote Gody sucholeskich par

Złote Gody sucholeskich par

Były życzenia, medale, kwiaty, tort, toast lampką szampana i kosze podarunkowe. Wczoraj pary małżeńskie, które na ślubnym kobiercu stanęły przed 50 laty uroczyście obchodziły złote gody.

Read more

13 November 2014Rate: 4.20Ważne

Gmina pozyskała środki zewnętrzne na budowę kanalizacji

Gmina pozyskała środki zewnętrzne na budowę kanalizacji

Dziś oficjalnie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, na ręce Wójta Grzegorza Wojtery przekazał potwierdzenie Instytucji Pośredniczącej w sprawie przyznania dofinansowania Gminie Suchy Las, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, oś priorytetowa I – gospodarka wodno – ściekowa, działania 1.1 – gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM na realizację projektu pn. ”Budowa kanalizacji sanitarnej w ramach poprawy gospodarki wodno – ściekowej w Biedrusku”. Kwota, którą na to zadanie otrzymała Gmina wynosi 823 428,15 zł. 

Read more

12 November 2014Ważne

Mały, starszy Kajtek - szuka domu od zaraz!

Mały, starszy Kajtek - szuka domu od zaraz!

Starszy „pan” z Suchego Lasu został oddany do schroniska  przez rodzinę kobiety, która  trafiła do domu opieki. Pani jego płakała, pies przeżywał utratę stabilności, serca, domu.... Kajtek ma około 5 kg i potrzebuje ciepła i dobroci ludzkiej. Obecnie przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Azorek", 64-600 Oborniki, ul. Łopatyńskiego 1, tel.: 61 29 60 017  lub  665 054 582 ,  605 922 630,   605 922 256. http://toz.obornikionline.pl/psy-do-adopcji/2473-Kajtek/

Read more

12 November 2014Sport

Do 15 listopada można składać wnioski o nagrody i stypendia sportowe

Do 15 listopada można składać wnioski o nagrody i stypendia sportowe

Wójt Gminy po raz kolejny uhonoruje najlepszych sportowców i trenerów. Wnioski w sprawie przyznania stypendiów sportowych oraz nagród za osiągnięte wyniki sportowe można składać do 15 listopada tego roku.

Read more

07 November 2014Rate: 1.00Ważne

Szanowni Mieszkańcy

Szanowni Mieszkańcy

AUTOR TEKSTU Rafał Urbaniak - Kierownik Referatu Zamówień Publicznych Urzędu Gminy w Suchym Lesie: Niniejszy tekst stanowić będzie odpowiedź na kierowane przez Pana Przybylskiego – błędne niestety – doniesienia dotyczące  absorpcji środków zewnętrznych przez Gminę Suchy Las. Zanim przejdę jednak do prokurowanych przez mojego adwersarza informacji w sprawie, zobowiązany jestem w pierwszej kolejności zdementować ostatni wpis na stronie internetowej Stowarzyszenia „Mój Suchy Las”, w którym Pan Przybylski posiłkuje się informacją z Urzędu Marszałkowskiego, zachęcając mnie jednocześnie do ponownej lektury swojego teksu. Z propozycji niestety nie skorzystam, a swój komentarz zamieszczam poniżej (plik pdf).

Read more

07 November 2014Informacje gminne

Zabezpiecz swój rower

Zabezpiecz swój rower

W czwartek 13 listopada przy Komisariacie Policji w Suchym Lesie, ul. Poziomkowa 5, w godz. 15.00-18.00 odbędzie się bezpłatne znakowanie rowerów.

Read more

06 November 2014Rate: 4.00Wydarzenia

Dobiegła końca XII edycja Konkursu Fotograficznego

Dobiegła końca XII edycja Konkursu Fotograficznego

Konkurs Fotograficzny został zorganizowany po raz dwunasty przez Komisję Porządku, Spraw Społecznych i Ochrony Środowiska Rady Gminy Suchy Las. Jego rozstrzygnięcia 20 października dokonała Komisja konkursowa (w składzie: Ryszard Tasarz, Danuta  Wilk, Urszula Ćwiertnia, Krzysztof Pilas, Stanisław Wróbel, Alicja Paczkowska, Barbara  Stachowiak, Andrzej Pabijan, Justyna Radomska i Adrian Karwat), która spotkała się w sucholeskiej remizie.

Read more

06 November 2014Rate: 3.00Informacje gminne

Bezpłatne zajęcia z samoobrony - można się zapisywać

Bezpłatne zajęcia z samoobrony - można się zapisywać

Komisariat Policji w Suchym Lesie oraz Sucholeskie Stowarzyszenie Sportowe Fighter w Suchym Lesie ZAPRASZAJĄ MIESZKANKI GMINY NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z SAMOOBRONY. Zajęcia będą składać się z części teoretycznej oraz praktycznej i zostaną poprowadzone przez policjantów oraz trenerów sztuk walki.

Read more

06 November 2014Zdrowie

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ MIESZKANKI GMINY SUCHY LAS

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ MIESZKANKI GMINY SUCHY LAS

Z badań mogą skorzystać Panie: – w wieku 35–49 lat (badanie finansowe przez Urząd Gminy Suchy Las) oraz – w wieku 50–69 lat (badanie finansowe w ramach programu profilaktycznego przez NFZ).

Read more

06 November 2014Ważne

Będzie więcej miejsc parkingowych

Będzie więcej miejsc parkingowych

W niedalekiej przyszłości mieszkańcy Osiedla Poziomkowego i okolic będą mogli korzystać z ponad 100 nowych miejsc postojowych, które zostaną wybudowane wzdłuż poszerzonych ulic Truskawkowej i Jeżynowej. Stanie się to możliwe po uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, obejmującego teren po hurtowni firmy PepsiCo oraz przyległe ulice, w tym Truskawkową i Jeżynową.

Read more

06 November 2014Informacje gminne

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Automobilklub Wielkopolski wraz z przyjaciółmi, zaprasza  na Tor „Poznań” 16 listopada w godzinach 14.00-17.00, gdzie odbędzie się happening promujący  bezpieczne zachowania na drodze wśród dzieci, młodzieży i dorosłych uczestników ruchu drogowego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.  

Read more

06 November 2014Ważne

Wygraj czujkę dwutlenku węgla

Wygraj czujkę dwutlenku węgla

Starostwo Powiatowe w Poznaniu wraz z  Komendą Miejską PSP w Poznaniu po raz kolejny organizuje konkurs, w którym do wygrania są czujki tlenku węgla. Konkurs skierowany jest do mieszkańców Powiatu Poznańskiego, którzy:

Read more

04 November 2014Rate: 5.00Ważne

Wraca ruch na Powstańców

Wraca ruch na Powstańców

Spółka Aquanet zakończyła prace na ul. Powstańców Wlkp. w Suchym Lesie, związane z budową kolektora Umultowsko-Sucholeskiego. W związku z tym ulica jest już przejezdna. Od jutra na Powstańców wraca również ruch autobusowy.

Read more

04 November 2014Ważne

Gazeta Sucholeska

Gazeta Sucholeska

Zapraszamy do lektury nowego wydania Gazety Sucholeskiej. Już jutro wersja drukowana w sklepach na terenie gminy. www.suchylas.pl/gazeta/

Read more

30 October 2014Rate: 3.67Oświata

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Było uroczyste przecięcie wstęgi, występy dzieci i przemówienia – we wtorek 28 października przy Szkole Podstawowej w Suchym Lesie (od ulicy Poziomkowej) został oficjalnie otwarty nowy plac zabaw.

Read more

24 October 2014Rate: 1.00Oświata

Polsko-Niemiecka współpraca ma się świetnie

Polsko-Niemiecka współpraca ma się świetnie

„Czy słyszeliście Państwo, że z góry spadł wczoraj przewodnik?” – powiedział grobowym głosem flisak, gdy nasza tratwa mijała szczyt Trzy Korony. „Ale wszystko dobrze się skończyło. Turyści zeszli do wioski i kupili w kiosku nowy” – dodał wesoło. Radosne dykteryjki, piękna pogoda, fenomenalne widoki. W piątek, 22 sierpnia młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Węgier wzięli udział w spływie Dunajcem, jednej z atrakcji turystycznych Pienin.

Read more

Urząd Gminy Suchy Las
ul. Szkolna 13,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8926-250

WWW: www.suchylas.pl
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Herb Gminy Suchy Las

Straż Gminna w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 39
tel. 061 8125-181,
0606-310-419

Komisariat Policji w Suchym Lesie
ul. Poziomkowa 5,
62-002 Suchy Las
tel. 061 8413-010,
tel. 698 084 696

Policja Poznań
tel. 061 8415-611,
8415-612

Straż Pożarna - tel. 998
Pogotowie Ratunkowe - tel. 999
Pogotowie Gazowe - tel. 992
Pogotowie Wodociągowe - tel. 994

Zakład Energetyczny Szamotuły
tel. 061 292-82-15

 

Zakład Komunikacji Publicznej
Suchy Las Sp. z o.o.
www.zkp.com.pl

Zakład Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
zgksuchylas.eu

GCI Sp. z o.o.
gci.suchylas.pl

Park Wodny OCTOPUS
www.octopus.suchylas.pl

czwartek, 27 listopada 2014 roku
 
 
 
 
 • Newsletter

  Jeżeli chcesz otrzymywać nowe informacje o tym, co dzieje się w naszej Gminie, na swoją skrzynkę wpisz adres email
Newsletter
 • FB

   
Zakładka FB